Každý by chcel stretnúť niekoho, kto mu vyplní to prázdne miesto. Niekoho, kto ho urobí šťastným. Niektorí sme už takého človeka našli, niektorí oňho možno práve prišli a iní ešte stále hľadajú. Ako však nájsť tú pravú?

vzťah, Man About, ženy, zoznamka

Dobrá správa je, že žien je na svete viac ako nás, mužov. To znamená, že je z čoho vyberať chalani. Stáva sa, že mi niektorí napíšete sklamaní a cítim z vás rezignovanosť. Mám pocit, akoby ste si neverili. Neviete si dať rady. Neskladajte zbrane! To, že nemáte vzťah, alebo že ste ešte stále nenašli svoju spriaznenú dušu neznamená, že ju v budúcnosti nenájdete. Treba byť len trpezlivý.

Dve rady odo mňa

Mne sa táto situácia opakovala hneď niekoľkokrát. A vždy sa mi podarilo, niekedy skôr a niekedy neskôr nájsť novú lásku. Ak sa ti to podarí rýchlo, máš šťastie, ak nie, netreba hneď smútiť, aj to má svoje výhody. Máš viac času na seba, vieš sa sústrediť na iné dôležité veci a tá, na ktorú čakáš, si ťa napokon nájde. Alebo ty ju.

vzťah, zoznamka

Teraz ti prezradím dve zaujímavé veci týkajúce sa hľadania partnerky. A niekedy sú možno trochu protichodné, ale dá sa medzi nimi nájsť určitý prienik.

Prvou radou odo mňa je to, že nestačí len čakať, je preto potrebné niečo urobiť. Raz mi moja jedna známa povedala: “Nečakaj, že ti nejaká zaklope na dvere.” Znamená to, že iniciatívu musíš vyvinúť ty. Hľadať. Snažiť sa. Ako? Vysvetlím o chvíľu.

Druhou radou je, že sa netreba na hľadanie partnerky, či partnera priveľmi upnúť. Riešiť len to. To by nebolo dobré. Niekedy to príde práve vtedy, keď trochu povolíš, uberieš. Keď to nečakáš. Takže všetko treba riešiť s mierou. Netlačiť na pílu. Ale ani vyčkávať so založenými rukami. Skús niečo uprostred.

zoznamka, vzťah, Man About

Ako a kde nájsť ženu tvojich snov?

Ak si ešte veľmi mladý, určite chodíš do spoločnosti. Do školy, do barov, na diskotéky, máš partiu, s ktorou si užívaš. Toto je najprirodzenejšia cesta ako spoznať svoju budúcu partnerku.

Ak máš už po škole, tak ju zase môžeš stretnúť v práci, alebo pri plnení pracovných povinností, na dovolenke, alebo pri športe.

Ak už ale do spoločnosti chodievaš menej, lebo po práci bývaš unavený, tak sa aj šance na nájdenie tej pravej prirodzenou cestou postupne zmenšujú. A vtedy nastupujú iné možnosti. Napríklad internet, sociálne siete, či rôzne zoznamovacie aplikácie.

Ako som na to išiel ja?

V živote som mal to šťastie, že som nikdy nebol priveľmi dlho sám. Nemal som problém nájsť novú známosť. Ale čím som bol starší a už som menej chodil von (neznamená to, že nikam nechodím!), tak prirodzene šance niekoho stretnúť výrazne klesali.

Vždy som sa ale snažil situáciu držať v rukách a byť aktívny. Rozhodol som sa, že využijem sociálne siete. Veď nové technológie sú tu na to, aby nám pomáhali.

vzťah, zoznamka, pár

Zoznamky. Neboj sa a skúšaj

Najskôr som sa zaregistroval na stránke Partner na úrovni. Je to platená zoznamka, ale práve to, že je platená, dáva šancu, že tam nájdeš ľudí, ktorí hľadajú to isté ako ty a keďže si to platia, tak to snáď aj myslia vážne a úprimne. Na tejto zoznamovacej stránke by teda mali byť eliminovaní kadejakí “srandisti”, ktorí sa chcú na účet toho druhého len pobaviť.

Stretol som sa takto s niekoľkými ženami. Najskôr tie stretnutia nepriniesli nič, lebo sme si jednoducho nesadli, potom však prišiel vzťah. Netrval ale príliš dlho. Po čase sme zistili, že chémia medzi nami nie je taká silná, ako by bolo potrebné.

vzťah, Man About, blog
Zdroj fotografií: pixabay.com

Neznamenalo to však, že by som sa mal vzdať a rezignovať. Skúšal som ďalej. Okrem tejto zoznamky som si nainštaloval aj ďalšie aplikácie. Tinder a Badoo. Na nich sa dá hľadať aj bezplatne, niekedy si je potrebné zaplatiť pár drobných ak chceš odkryť fotky a podobne.

Vyskúšať však môžeš samozrejme aj iné, napríklad Be2. Sám uvidíš, ktorá sa ti bude najviac pozdávať.

Zo začiatku som si písal s viacerými dievčatami/ženami, časom sa to celé vykryštalizovalo k jednej. S tou som dodnes 🙂 A šťastný…

Samozrejme, že narazíš aj na také, čo ti nevyhovujú, alebo sú šialené, alebo sa k tebe vyslovene nehodia. Je tam kadekto. Aj medzi ženami, aj medzi chalanmi. Kadejaké indivíduá.

Správaj sa ako gentleman, nie ako zver

Jedna rada na záver. V prípade zoznamiek sa ti vráti presne to, s čím prichádzaš ty. Ak sa správaš ako mačo, ktorý rozosiela ženám fotky svojho prirodzenia (lebo aj takí sú), tak nečakaj, že ťa niektorá bude brať vážne. Skôr naopak, zablokujú si ťa, alebo ťa pošlú rovno do…, prípadne sa ti neozvú.

Mne viacero dievčat počas komunikácie na zoznamkách napísalo, že sú rady, že konečne komunikujú s normálnym chalanom. Nie s takým, ktorý posiela perverzné fotky a chce len sex.

Predpokladám, že ak hľadáš seriózny vzťah, nesprávaš sa ako blbec, naopak, snažíš sa na ženu zapôsobiť. Ak si milý, úprimný, slušný a žena na druhej strane vidí, že sa skutočne o ňu zaujímaš a v “písmenkovaní” vám to celkom ide, časom zvolí aj na osobné stretnutie. A to je už prvý krok k úspechu.

vzťah, láska, Man About

Buď vytrvalý a trpezlivý

Nezabúdaj však na to, že ani osobné stretnutie ešte nemusí byť zárukou toho, že to vyjde. Niekedy sa stáva, že v komunikácii cez správy na internete si rozumiete, ale keď sa stretnete, nesadnete si. Nepreletí iskra. Nefunguje chémia. Nie vždy, ale niekedy sa aj to stane. Vlastne dosť často. Netreba sa však vzdávať. Po neúspechoch a sklamaní, vždy príde úspech. Nevyjde raz, dva razy, či trikrát? Tak vyjde to piate stretnutie.

Len nerezignuj a snaž sa. A keď to nevychádza, tak si daj chvíľu pauzu. Možno práve vtedy si ťa nájde práve ONA.

Ďalším krokom je prvé rande. O ňom som už písal, ako sa naň pripraviť, aby dopadlo dobre, nájdeš TU.

P.S. Ak ťa niečo konkrétne zaujíma a chceš sa poradiť, alebo len zdôveriť, napíš mi na mail, odpoviem: info@manabout.eu.

Ak máš aj ty nejaké skúsenosti so zoznamkami, alebo s nadväzovaním vzťahov inou cestou, podeľ sa s nami pridaním komentu pod tento blog ;)

-Man About

 

 

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu