Úvod Whisky Whisky festival je festivalom chutí a vôní

Whisky festival je festivalom chutí a vôní

-

Už onedlho sa v Bratislave uskutoční ďalší ročník tradičného a čoraz populárnejšieho whisky festivalu. 12. a 13. apríla 2018 sa v Pálffyho paláci v Starom meste opäť stretnú fanúšikovia výborných whisky z celého sveta, aby ochutnali to, čo súčasný svet whisky ponúka. Na festivale vystúpi viacero zaujímavých hostí, ktorí povedú riadené degustácie, tzv. masterclasses.

Dočítate sa:
  • čo je whisky festival
  • prečo ho treba navštíviť
  • na čo sa tento tok môžete tešiť

Tu si môžete vypočuť tento text aj ako PODCAST.

O čom je vlastne whisky festival

Predovšetkým o dobrej nálade a skvelých whisky. Na festivale vystavujú svoje produkty viaceré distribučné spoločnosti alebo priamo výrobcovia whisky. Môžete sa o nich veľa dozvedieť, ale predovšetkým ochutnávať. Práve ochutnávanie, teda degustácie sú gro celého podujatia. Pre neznalých – na festivale si nemôžte kúpiť fľašu, whisky môžete “len” ochutnávať, aby ste mali lepšiu predstavu o jej širokej palete, chutiach, vôňach, kvalite, nových produktoch, exkluzívnych limitovaných edíciách a podobne. Na festival chodia každoročne prednášať aj svetoví experti na whisky. Vedú platenú degustáciu – masterclass, na ktorej o whisky rozprávajú a vy ju zároveň ochutnávate. Dozviete sa mnoho vecí zo zákulisia, veľa zaujímavých informácií a faktov, ktoré vás často veľmi prekvapia alebo dokonca šokujú. Na whisky festivale môžete skutočne ochutnávať a vyberať si z obrovskej ponuky, aby ste sa následne vedeli rozhodnúť, čo vám chutilo najviac a čo si chcete neskôr zabezpečiť aj domov, pre vlastnú spotrebu a potešenie.

Predpredaj vstupeniek tu.

Čo vás čaká tento rok

Medzi avizované tohtoročné ťaháky budú určite patriť riadené degustácie japonskej whisky Nikka, ktorú povedie Stanislav Vadrna, ktorý je Nikka Whisky Hospitality Advocate. A kto je vlastne Stanislav Vadrna? Začínal v Nových Zámkoch, no postupne sa vypracoval na jedného z najrešpektovanejších svetových barmanov. Je držiteľom viacerých prestížnych ocenení. Založil školu Analog Bartending Institute, ktorá školí barmanov na všetkých kontinentoch. Samotní Japonci ho vnímajú ako človeka, ktorý spája východ a západ. Zo slovenských nápojov považuje za najlepšiu borovičku. Sám najradšej pije vodu a čerstvé šťavy z organického ovocia a zeleniny.

Autor foto: Patrícia Suje Matušová, zdroj: FB Stanislava Vadrnu

Ďalším zaujímavým hosťom bude Fín Markku Raittinen, odborník na americké whiskey a to hlavne na značky Jack Daniel´s Tennessee Whiskey a Woodfort Reserve. Počas riadenej degustácie v anglickom jazyku predstaví základnú rodinu značky Jack Daniels, ale aj jej novinky a špeciálne edície.

Každoročným hosťom whisky festu v Bratislave je whisky expert spoločnosti Rémy Cointreau Václav Rout. Jeho riadená degustácia bude niesť príznačný názov Fenolové monštrum, čo je expresívny výraz pre skutočne výnimočnú whisky Octomore zo škótskeho ostrova Islay. Na tejto degustácii budete môcť ochutnať najviac rašelinovú whisky na svete a jej rôzne edície. Paráda!

Octomore, zdroj: Rémy Cointreau

Prečo prísť

Ak vám ešte stále nezačali tiecť sliny, tak vedzte, že na festivale je vždy výborná atmosféra. Veľa zaujímavých ľudí, vôňa whisky, cigár, rôzne doplnky ako čokolády, nealko nápoje, výborná káva, niečo pod zub. A tramtadadá – viac ako 150 druhov whisky na jednom mieste! Pri príchode dostanete váš vlastný degustačný pohár glencairn glass (ten vám ostane aj na pamiatku), degustačný zápisník a pero, aby ste si mohli zaznačiť všetko, čo vás zaujme.

Z vlastnej skúsenosti vám môžem whisky festival len a len odporučiť. Je to naozajstný zážitok.

 

Zdroj: FB stránka Whisky festivalu, zdroj foto: FB Stanislava Vadrnu

 

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Must Read

Nová škótska whisky z Glasgowa? Trikrát destilovaná 1770-tka

Nová škótska whisky z Glasgowa je trikrát destilovaná a veľmi jemná. Charakterizuje ju zrelá hruška, vanilka, karamel a pikantná čokoláda.

Ak chceš byť vo vzťahu víťazom, nechaj vyhrávať aj svoju partnerku

Každý z nás má svoje potreby a želania. Ak má však jeden inú predstavu o živote a fungovaní v domácnosti ako druhý, treba nájsť recept ako to zladiť. Tu je.

Dve prekvapenia z Netflixu. Jedno trošku pikantné

Bývalý futbalista Eric Cantona v kriminálnom seriáli Neľudské zdroje a pikantný seriál o polygamii Ja, ty a ona. Moje dve odporúčania na seriály.

Modrá kobra. Poteší a nepoštípe!

Radosť pre oči, krása na pohľad, na dotyk. Vietor vo vlasoch, hrdosť na to, v čom sedíte. Ocitáte sa v inom svete. Vo svete novodobých moderných veteránov.

Nemecký ilustrátor mení obyčajné fľaky z kávy na obrázky

Milé, zaujímavé, netradičné. Aj takyto by sa dali nazvať obrázky nemeckého ilustrátora, ktoré tvorí z fľakov od kávy.