Cena špeciálnych whisky stále stúpa. Zberatelia vedia, že ak ju dnes kúpia o rok, o dva ju budú vedieť predať výrazne za viac. Zárobok je istý.

whisky za tridsaťtisíc

Tento chutný párik 57-ročných single malt whisky Longmorn s cenovkou 30-tisíc libier (33 667 eur) za obe fľaše prednedávnom predstavila spoločnosť Gordon & MacPhail (G&M). Skompletizovala nimi svoju ultra unikátnu súkromnú kolekciu.

Z dvoch rôznych sudov

Dvojica whisky pochádza z dvoch rôznych sudov z roku 1961, ktoré boli predtým naplnené sherry a sú najstaršou whisky značky Longmorn. Zaujímavosťou je, že každý sud osobitne vybrali dvojičky Stuart a Richard Urquhart zo spoločnosti G&M. Tá je jedným z najznámejších nezáviských fľašovateľov whisky.

foto: Gordon & MacPhail, dvojičky Urquhartovci

Longmorn 1961, ktorý vybral Richard Urquhart pochádza zo suda č. 508 z európskeho dubu, s whisky s obsahom alkoholu 45 % mahagónovej farby s výraznou arómou a komplexnou chuťou.

Longmorn 1961, ktorý vybral Stuart Urquhart pochádza zo suda č. 512 z amerického dubu, s whisky s obsahom alkoholu 40,8 %, svetlejšej farby, skladkastej arómy a ovocnej chute s náznakom čiernej čerešne, malín a sušenej vanilky.

Raritná Private Collection

Obe whisky boli do fliaš naplnené v sudovej sile. Spolu bude do predaja vspustených 97 takýchto dvojičiek whisky.

Noví majitelia týchto raritných whisky budú môcť porovnávať dve rôzne whisky – ich bodobnosti a rozdielnosti spojené do tejto série dvoch najstarších whisky aké kedy táto značka naplnila do fliaš.

Tieto “sestry” patria do série Private Collection, ktorá okrem Longmore zahŕňa aj Glenlivet z roku 1943 a Linkwood z roku 1956.

-Man About

Zdroj: scotchwhisky.com

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu