ÚvodLifestyleZa každým úspechom je drina

Za každým úspechom je drina

-

Určite ste to už počuli nespočetne krát. Za každým úspechom je tvrdá drina. Môže sa vám to zdať ako otrepaná fráza, ale bohužiaľ je to tak. Potvrdilo sa mi to aj dnes a ja sám to zisťujem na vlastnej koži.

Neviem, či je to len taká nepekná vlastnosť nás Čehov a Slovákov, alebo takú črtu nájdeme všade – mnoho ľudí sa sťažuje, že nie sú úspešní alebo že nemajú peniaze. A to bez toho, aby sa o to akokoľvek pričinili. Ja (a nielen ja) tvrdím nasledovné – fňukanie nestačí. Na to, aby sme niečo dosiahli, treba tvrdo makať. Viac ako iní. Príjemné? Nie! Potrebné? Áno!

Tvrdá drina v športe

Dnes som redigoval jeden článok hokejového odborníka o tom, ako má vyzerať úspešný hokejista budúcnosti. Tiež patrím medzi tých krčmových hokejových trénerov, ktorí zaručene vedia, ako na to. Po prečítaní toho článku som však zistil, že za hokejovým kumštom je toho oveľa viac. Že len akýkoľvek veľký talent od Boha nestačí. Teda, len ten talent sám o sebe nestačí. K úspechu je potrebné oveľa viac. Tvrdo drieť. Trénovať. Makať. Počúvať. Skúšať. Opakovať. Nevzdávať sa. A zase tvrdo drieť. Lebo získať všetky schopnosti, ktoré musí mať výborný hráč nie je len otázkou talentu. Je to najmä otázkou tvrdej driny na ľade i mimo neho.

Makať, aj keď sa nám nechce

Rovnako aj písanie môjho blogu pre mužov Man About nie je len tak med lízať. Tiež som mohol prísť z práce domov, ľahnúť si pred telku a oddychovať. Rozhodol som sa však skúsiť šťastie a snažím sa presadiť na blogerskej scéne. Znamená to, že keď prídem domov, musím opäť sadnúť k počítaču a písať. Aj keď som unavený a nechce sa mi. Ale jednoducho musím.

Musím sa starať o svoj webblog manabout.eu a musím s vami komunikovať prostredníctvom Facebooku a Instagramu. Veľa čítať, študovať, hľadať, diskutovať, pýtať sa, zisťovať. A potom písať o veciach, ktoré by vás mohli zaujímať. Úspech samozrejme zaručený nemám. Neviem, či vôbec nejaký príde a či tieto veci nerobím zbytočne. Jediné čo môžem povedať je to, že ma to baví. A že mám snáď aj nádej na úspech, o ktorom asi každý z nás sníva. Všetko ale záleží predovšetkým na mne. Či budem stále na sebe makať a snažiť sa písať najlepšie ako viem a zaujímavo tak, aby ste moje veci radi čítali.

Úspech okolo nás

Pozrite sa na úspešných ľudí okolo vás, alebo po celom svete. Čím sa od nás líšia? Väčšina z nich práve tým, že tvrdo makajú. Viac ako ostatní. Že nemajú prácu od-do a potom padla. Mnohí z nich začínali s dvomi alebo dokonca i tromi prácami. Snažili sa pracovať viac ako iní. Kým ich kamaráti vonku flámovali, alebo hrali počítačové hry, oni dreli. V tom je rozdiel.

Úspech nie je nikdy zaručený. Ale bez toho, aby sme sa oň aspoň pokúsili, nepríde. Ak teda chcete zlepšiť kvalitu svojho života aj vy, skúste vyjsť zo svojej komfortnej zóny a zamakať. Potom vaša šanca na úspech narastie niekoľkonásobne.

-Man About, blog pre mužov

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Must Read

Prihláste sa na odber noviniek

Budete informovaný o novinkách zo sveta mužov

Error decoding the Instagram API json