shop-cart

Práve čítate: Značka Lacoste pripravila limitovanú sériu polo tričiek. Prečo?

Značka Lacoste pripravila limitovanú sériu polo tričiek. Prečo?

Svetoznáma módna značka Lacoste pripravila limitovanú edíciu oblečenia, v ktorej nahradí svoje ikonické logo krokodíla iným obrázkami zvierat. Stane sa tak na polo tričkách. Spolu ich bude 10 a nové dočasné logá budú zobrazovať desať ohrozených druhov zvierat.

Lacoste kampaň

Foto: Lacoste

Lacoste chce touto cestou podporiť Medzinárodnú úniu pre zachovanie prírody (The International Union for Conservation of Nature, skr. ICUN). Kampaňou “Zachráňte naše druhy” štartuje 3-ročné partnerstvo značky Lacoste a ICUN. Každý z desiatich dizajnov bude vyrobený v rovnakom množstve, ako je počet dnes žijúcich zvierat toho ktorého druhu.

Najvzácnejším bude tričko, resp. polokošeľa s obrázkom delfína, ktorý predstavuje ohrozený druh delfína vakita. Keďže ich žije už len 30 kusov, značka vyrobila aj rovnaký počet kusov polokošele. Ďalším ohrozeným druhom, ktorý sa objaví na oblečení je leguán Anegada. Dnes ich žije už len okolo 450 ks.

Zvyšných osem ohrozených zvierat zobrazených formou loga sú: barmská korytnačka, severný lemúr, nosorožec jávsky, gibon cao vit, papagáj Kakapo, kondor kalifornský, Saola (tvor podobný antilope) a tiger sumatranský.

Ďalšie informácie o kampani je možné nájsť na webe značky Lacoste.

Zdroj: Lacoste, spracoval Man About

 

Kľúčové slová

, , ,


Ulož tento článok na neskôr