Zvažuješ prvé tetovanie? Tu je 10 potrebných rád

Najprv myslite, až potom konajte.

0
5242
prve tetovanie, Man About

Určite ste už videli krásne tetovania na tele mnohých ľudí. A možno ste uvažovali nad tým, že by ste také chceli mať aj vy. Sú však určité veci, ktoré by ste mali vedieť skôr, ako sa definitívne rozhodnete, že idete do toho.

O.K., takže ste sa rozhodli, že chcete tetovanie. Čo urobíte ako prvé? Predpokladám, že si najskôr zistíte všetky potrebné informácie. Dobre vám poslúži internet alebo priatelia, ktorí už nejakú skúsenosť s tetovaním vlastného tela majú.

prve tetovanie, Man About

Tu je 10 rád, ktoré by mal poznať každý, kto sa rozhodne pre svoje prvé tetovanie:

#10: Urobte si vlastný prieskum

Jeho súčasťou je vybrať si dobré tatérstvo a kvalitného umelca, ktorý vám vaše prvé tetovanie urobí. Veľmi dôležité je, aby priestor, v ktorom vás budú tetovať, bol čistý. Hygiena je v tomto prípade veľmi dôležitá! V čistom prostredí je menšie riziko, že dostanete kožnú infekciu. Dôležitý je aj samotný tatér. Pozrite si jeho portfólio tetovaní a nájdite si štýl, ktorý sa vám páči. Neuspokojte sa hneď s prvým, ktoré uvidíte. Pozrite si viacero tatérov a ich výtvorov, kým sa rozhodnete pre toho konkrétneho.

#9: Získajte čo najviac informácií

Chcete mať také tetovanie, ktoré má už takmer každý? Ak hľadáte cez google a nájdete tie najvyhľadávanejšie tetovania vôbec, je predpoklad, že ho má množstvo ľudí. Skúste tomu venovať ešte o niečo viac času. Hľadajte. Existujú špeciálne časopisy o tetovaní, v ktorých sa prezentujú tí najlepší. Nezabúdajte na to, že vaše tetovanie vás bude sprevádzať a reprezentovať po zvyšok života. Takže si dajte záležať na tom, čo to bude.

prve tetovanie, blog

#8: Príliš malé nie je vždy výhra

Odborníci na tetovanie radia, že je lepšie zvážiť väčší obrázok, než malý. Čím je tetovanie väčšie, tým viac detailov obsahuje. Malé tetovania s detailami sa môžu zliať do jedného neprehľadného obrazca, čo nevyzerá dobre. Čiže, ak máte strach z bolesti a radšej volíte malý obrázok, skúste sa nad tým ešte raz zamyslieť. Možno potom radšej žiadne… Malé tetovania podľa expertov aj horšie starnú, časom sa môžu farby spojiť a kvalita znížiť. Čím je tetovanie väčšie, tým sa lepšie hojí a krajšie vynikne.

#7: Tetovanie by malo na tele sadnúť

Dôležité je aj to, aby tetovanie kopírovalo krivky tela. Jeho vhodnosť a tok je rovnako dôležitý ako jeho dizajn. Keď sa tetovanie zhoduje s krivkou svalu, jeho dizajn vyzerá hladko a súmerne a na tele vhodne zapadne. Naopak, skvelý dizajn môže utrpieť, ak nie je na tele vhodne umiestnený. Radšej sa poraďte s odborníkom, či je vaša voľba správna.

blog pre muzov

#6: Nadčasový dizajn

Znovu a znovu to budem pripomínať. Tetovanie vám ostane po zvyšok života. Takže naozaj poriadne zvážte, čo na svoje telo “vypálite”. Vo veku 15 rokov by to bolo asi niečo iné ako v 25 rokoch a v 35-ke určite zase niečo iné. Dizajn tetovania by mal byť nadčasový. Musíte s ním byť spokojný aj keď budete mať 60. Tak to poriadne zvážte!

#5: Tetovanie verzus zamestnanie

Predstavte si, že do práce prijímate zamestnanca. Na pohovore máte dvoch ľudí. Jeden z nich má na sebe oblek a kravatu, druhý má rovnako oblek, ale na krku a časti tváre má bohaté tetovanie. Koho si vyberiete?

Krk a viditeľné časti rúk sú miesta, kde si dávajú tetovanie rockové hviezdy, možno barberi alebo umelci. Ak však pracujete v serióznej firme, alebo v nadnárodnej spoločnosti, môže byť vaše tetovanie na viditeľnom mieste prekážkou. Zamyslite sa nad tým ešte predtým, než si ho dáte vytetovať. Uvažujte, či vám tetovanie na viditeľnom mieste nebude robiť skôr medvediu službu a vy budete mať s ním len problémy.

#4: Nechajte si poradiť

Tatéri vedia o tetovaní viac než vy. Živia sa tým, je to ich práca, remeslo, sú v tom doma. Ich úlohou je navrhnúť umelecké dielo a aplikovať ho na ľudskú pokožku. Ak navrhujú niečo, čo by mohlo zlepšiť váš návrh, počúvajte ich. Ak sa vám ich rady nepáčia, stále je čas zmeniť tatéra. Zvážte však to, čo vám človek z fachu hovorí.

#3: Cena práce

Kvalitná práca nie je lacná a lacná práca nebýva kvalitná. Jednoduché. Ak niektorý tatér ide výraznejšie pod cenu než ostatní, je zrejmé, že ukrajuje niekde, kde to nevidíte. Stroje, čistiace zariadenie, priestory, hygiena, to všetko niečo stojí. Zvážte to, ak sa nechcete dostať do rizika. Keď si kupujete telku, alebo telefón, tiež si asi nekupujete to najlacnejšie zariadenie, len aby ste ušetrili…

#2: Máte čas

O tom, čo si dáte vytetovať a kde, sa nemusíte rozhodnúť za jeden deň. Poriadne zváženie všetkých vecí je to najlepšie, čo môžete urobiť. Aj keby ste to celé rozoberali pol roka, zvažovali, premýšľali, hľadali a znova premýšľali, tak pol roka je predsa len o dosť menej ako ďalších 40 alebo 60 rokov, počas ktorých vás bude tetovanie zdobiť. Neponáhľajte sa. Na toto rozhodnutie si doprajte čas.

prve tetovanie, Man About, blog

#1: Buďte pripravení

Za túto ozdobu tela sa platí. Nielen peniazmi, ale aj bolesťou. Pre krásu si treba občas niečo vytrpieť. Takže na tetovanie by ste mali byť pripravení. Nie, nie je dobré, ak idete na tetovanie pod vplyvom alkoholu. Je s tým spojených viacero rizík, ktoré pravdepodobne nechcete podstúpiť. Uvedomte si, že ak si dávate tetovať pekný obrázok, ktorý zaberá veľkú časť vašej kože, budete musieť sedieť alebo ležať u tatéra niekoľko hodín. Na to treba byť pripravený, mentálne i zdravotne. Len tak bude výsledok stáť za to.

-Man About, blog pre mužov

Leave a reply

Please enter your comment!
Please enter your name here